Fakty i Mity na temat Hipnozy

Wokoło tematu hipnozy narosło wiele mitów, które albo w ogóle nie są prawdą, albo są jedynie półprawdą. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że nadal niewiele osób korzysta z usług hipnotyzerskich, nie mając pojęcia jak wiele czasami tracą, ponieważ hipnoza bywa pomocna w bardzo wielu zaburzeniach i problemach, zwłaszcza emocjonalnych. Przez to, iż tak niewiele osób decyduje się na sesje hipnotyczne, mity mają się dobrze, gdyż nadal owiane są tajemnicą. Dodatkowo na postrzegania hipnozy bardzo znaczący wpływ miała branża filmowa, która przedstawiała hipnozę w taki sposób, jakby można było poprzez jej działanie ubezwłasnowolnić i wykorzystać człowieka do własnych, oczywiście niecnych celów. Jak jest naprawdę? Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na temat najczęstszych mitów dotyczących hipnozy.

Mity:

Z hipnozy można się nie wybudzić

Jest to mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Po pierwsze, hipnoza nie jest snem, a jedynie stanem, w którym jesteśmy rozluźnieni, odprężeni. Gdyby jednak stało się tak, że ktoś odprężyłby się tak mocno, że w trakcie hipnozy by zasnął, to albo obudziłby go hipnotyzer, albo taka osoba sama by się obudziła, kiedy by się wyspała. Zbyt długa hipnoza spowoduje natomiast, że organizm się znudzi i wyjdzie z transu.

Wyjawię moje dane do konta w banku

Nie ma takiej możliwości, żeby zdradzić swoje poufne dane.  Żadne informacje, których wyjawić się nie chce, nie będą ujawnione. Podczas sesji hipnotycznej klient zachowuje pełną wolę i świadomość. Ponadto hipnotyzera obowiązuje etyka zawodowa, warto więc zawsze korzystać z usług osób, które nie są anonimowe oraz cechuje je wysoka jakość pracy. 

Hipnoza jest niebezpieczna

Hipnoza jest bezpiecznym oraz  sprawdzonym narzędziem terapeutycznym. Nie tylko nie jest niebezpieczna, czy szkodliwa, ale jej działanie ma bardzo dobry wpływ na osoby uzależnione, mające problemy emocjonalne, blokady, czy nawet bóle. Pozwala poprzez sugestię wyeliminować wiele spraw, które są ciężarem dla człowieka. Jest to środek sprawdzony i stosowany, ale owiany niepotrzebnymi mitami.

Nie będę nic pamiętać

Podczas sesji hipnozy zachowuje się pełną świadomość. Jeżeli czegoś się nie pamięta, to oznacza, że się podczas hipnozy zasnęło, a wówczas hipnotyzer nie ma możliwości działania. Hipnoza nie wyłącza świadomości, działa na podświadomość, a więc wszystko cokolwiek się z nami dzieje się zapamiętuje. W praktyce o to właśnie chodzi, żeby pamiętać, co się podczas hipnozy dzieje.

Hipnotyzer zmusi mnie do czegoś

Hipnotyzer nie może podczas przeprowadzania hipnozy nikogo do niczego zmusić. Pracuje bowiem z podświadomością człowieka, a w tym samym czasie świadomość jest w pełni zachowana. Taki błędny obraz hipnozy, podczas której człowiek staje się bezwolnym narzędziem w rękach hipnotyzera szarlatana został wykreowany na potrzeby kinematografii i z rzeczywistością nie ma nic wspólnego.  czynów.

Hipnoza jest grzechem

Hipnoza nie ma nic wspólnego z magią i jakimikolwiek działaniami okultystycznymi. Błędne opinie o grzechu wyrażają osoby, które nie wiedzą, że już Papież Pius XII wyraził w kwestii hipnozy swoje  pozytywne stanowisko. Hipnoza może być używana jako narzędzie magiczne, ale jedynie w rękach szarlatanów, którzy do swoich niecnych  działań używają wielu, zupełnie niewinnych narzędzi.

Podczas hipnozy się śpi

Nie, hipnoza to taki stan, kiedy jeszcze nie śpimy, ale jesteśmy na pograniczu, bardzo głęboko zrelaksowani. Wszelki bodźce do nas dopływają, jesteśmy całkowicie wyluzowani i z przyjemnością poddajemy się napływającym do nas myślom. Nie ma czegoś takiego jak sen hipnotyczny. Jeżeli klient podczas hipnozy zaśnie, trzeba go wybudzić, ponieważ nie będzie można z nim pracować.  

Hipnoza jest czarną magią

Hipnoza nie jest ani czarną, ani białą magią, po prostu nie ma z magią nic wspólnego. Jest to odziaływanie poprzez zastosowanie odpowiednich technik na podświadomość człowieka. Hipnoza wykorzystuje naturalne funkcje organizmu człowieka. Nie ma w tym nic nadnaturalnego i tajemniczego. Po prostu w technicznym świecie ludzie zapomnieli o mocach jakie sami w sobie posiadają.

Fakty:

Nadwaga

Używając odpowiednich technik hipnotyzer potrafi tak zadziałaś na podświadomość, że osoba, która zmaga się z problemem nadwagi skutecznie poddaje się sugestii, przez co przestaje się objadać.

Picie alkoholu

Hipnoza poprzez działanie sugestii potrafi w wielu przypadkach pomóc osobom uzależnionym wyjść z nałogu. Warunkiem poddania się  kuracji jest jednak poddanie się jej w okresie, kiedy nie jest się w ciągu.

Stres

Hipnoza jest bardzo pomocna w redukcji stresu. Hipnoza odpręża, pozytywnie wpływa na postrzeganie świata, na zmianę zachowania i odbierania sygnałów z otoczenia. Może pomóc poprawić samoocenę.

Ból

Hipnoza jest bardzo skutecznym narzędziem w walce z bólem. Znane są przypadki operacji, czy porodów w transie hipnotycznym. Ale hipnoza sprawdza się również z innymi bólami, np. migrenowymi.

Palenie

Palenie papierosów bywa niezwykle uporczywym, szkodliwym i kosztownym nałogiem, z którym niestety wiele osób przegrało walkę. Hipnoza bardzo często okazuje się wyjątkowo skuteczna.

Fobie i Lęki

Fobie i lęki utrudniają życie oraz  funkcjonowanie w społeczeństwie, są również przyczyną stresu. Hipnoza pozwala uporać się z tymi uciążliwymi, nadmiernymi emocjami oraz nieuzasadnionymi lękami.

Choroby

Hipnoza bywa skuteczna w walce z chorobami. Łagodzi dolegliwości, zmniejsza napięcia, co przyczynia się do złagodzenia objawów choroby, a także korzystnie wpływa na efekty  leczenia.

Inne

Hipnoza pomaga zwiększyć efektywność uczenia, samoocenę, osiągnięcia sportowe. Pomaga w bezsenności, czy napadach paniki. Jest skuteczna w walce z traumami, czy to z dzieciństwa, czy obecnymi.

W celu ustalenia terminu sesji napisz lub zadzwoń

Telefon Kontaktowy

000000

Osoby, które chcą wziąć udział w sesji hipnotycznej, proszone są o wypełnienie poniższej ankiety i odesłanie jej przez formularz kontaktowy lub mailem.